Mission and members: Home Inspectors Board

Mission Statement

To uphold, protect, and promote the public interest, which embraces both the interests of regulated licensees and entities and the interests of consumers, by the fair and impartial development and administration of the licensing laws and regulations.

Board members

  • Patrick Knight
    Bothell, WA
    Term expires: December 22, 2015
  • Paul Duffau
    Asotin, WA
    Term expires: July 14, 2016
  • Charles Buell
    Shoreline, WA
    Term expires: December 22, 2015
  • Darrell Marsolais
    SeaTac, WA
    Term expires: December 27, 2016
  • Robert Jones
    Lake Wood, WA
    Term expires: December 14, 2017
  • Paul Rodgers
    Lynwood, WA
    Term expires: January 15, 2018
  • Hugh Kelso
    Seattle, WA
    Term expires: January 15, 2018
Washington Healthcare Finder
Access Washington – official state government website